Name Designation Years
Jack O’Brien Associated Engineering Alta Ltd. 1978-1979
Dennis Cote UMA Engineering Ltd. 1979-1980
Stan Ragan The Engineers Collaborative 1980-1981
Don Sampson Lamb McManus Associates Ltd. 1981-1982
Ron Triffo Stanley Associates Engineering Ltd. 1982-1983
Don Ferrier Associated Engineering 1983-1984
Wayne Bowes Delcan Western Ltd. 1984-1985
Gary Harrison UMA Engineering Ltd. 1985-1986
Ben Novak Stanley Associates Engineering Ltd. 1986-1987
Al Stretch Monenco Limited 1987-1988
Ken Pilip MB Engineering Inc. 1988-1989
Bill Eadie Eadie Group 1989-1991
Darrel Danyluk Reid Crowther & Partners Ltd. 1991-1992
Bob Kavanagh Stanley Industrial Consultants Ltd. 1992-1993
Ron Tenove I.D. Engineering Company Limited 1993-1994
Dave Chalcroft UMA Engineering Ltd. 1994-1995
Barry Lester Stanley Consulting Group 1995-1996
Al MacDonald EBA Engineering Consultants 1996-1997
Rick Prentice Reid Crowther & Partners Ltd. 1997-1998
Andrew Vandertol Stantec Consulting 1998-1999
Allen Williams A.D. Williams Engineering Inc. 1999-2000
Herb Kuehne Associated Engineering 2000-2001
Shawn McKeown Golder Associates Ltd. 2001-2002
Paul Ruffell EBA Engineering Consultants 2002-2003
Bob Gomes Stantec Consulting 2003-2004
Terry Gowing Urban Systems Ltd. 2004-2005
Don Chambers Walters Chambers & Associates 2005-2006
Paul Breeze CH2M HILL 2006-2007
Brian Pearse Stewart, Weir & Co. Ltd. 2007-2008
Naseem Bashir Williams Engineering 2008-2009
Art Washuta AECOM Canada Ltd. 2009-2010
Jeff DiBattista DIALOG 2010-2011
Gord Johnston Stantec Consulting 2011-2012
Sheldon Hudson Al-Terra Engineering Ltd. 2012-2013
Craig Clifton Clifton Associates Ltd. 2013-2014
Matt Brassard Urban Systems Ltd. 2014-2015
Deon Wilner ISL Engineering and Land Services 2015-2016
Kelly Yuzdepski CIMA Canada Inc. (CIMA+) 2016-2017
David Nagy Associated Engineering  2017-2018
Derek Ciezki SMP Engineering 2018-2019
Sean Snowden WSP 2019-2020
Sara Anderson Urban Systems Ltd. 2020-2021
Ryan Gidluck Morrison Hershfield Limited 2021-2022